Squid Game - Kalamar Oyunu şu anda 90 ülkede Amerikan televizyonunu kapsayan, Kore borsasını ve telekomünikasyonu etkileyen en popüler çevrimiçi filmdir.

Yönetmen ve senarist Hwang Dong Hyuk bir alkışı hak ediyor ve izleyiciler izlemeden önce düşünmeli. 9 bölüm uzunluğunda olan dizi, ilk bölümden itibaren izleyicilerin

Squid Game, kalamar benzeri bir çizim olan küçük çocukların halk oyunu "kalamar" dan gelir. Oyunun kuralları çok basit, çocuklar 2 gruba ayrılacaklar: hücum tarafı ve savunma tarafı.

Saldırganların görevi, kalamarın kafasındaki küçük üçgene basmaktır. Savunma oyuncuları çizgiyi iter veya çizgiye basarsa, saldırgan ölecektir.

Çocukların halk oyununda ölüm sadece bir kayıpsa, o zaman yetişkin kalamar oyununda ölüm sondur, gerçek ölümdür. Peki kim oyuna girmek için hayatlarını riske atmaya cesaret edebilir, onları her şeye meydan okuyacak kadar güçlü olan nedir?

Cevap da açık: Bu sadece para değil, çok para.

Bu oyunu organize eden güç son derece gizemlidir. Çalışanlarının tamamı maske takıyor. Oyuna katılmayı kabul eden 456 kişinin hepsi, balıkların su gibi aç, paraya aç büyük borçluları.

Squid Game 6 gün boyunca 6 oyunla gerçekleşir, son kazanan 45.6 milyar won kazanır.

Bu oyunun trendini fark eden birçok kişi, filmdeki karakterleri çizme arzusuna sahiptir. En basit görsellerle size yardımcı olacağız. Squid Game'de bizi izlemeye devam edin.